Рома и Аталанта завършиха 1:1 на Стадио Олимпико“ в късен

...

Рома направи реми, изгониха Моуриньо

Рома и Аталанта приключиха 1:1 на „ Стадио Олимпико “ в късен мач от 19-ия кръг на Серия А. По този метод римските вълци остават осми в класирането с 29 точки. Бергамаските са шести с точка повече.

Гостите поведоха още в осмата минута. Алексей Миранчук откри Теун Коопмайнерс в наказателното поле, а нидерландецът вкара за 0:1. Рома натисна, но Ромелу Лукаку, Едоардо Бове и Рик Карсдорп пропуснаха да изравнят. Все отново в края на първото полувреме столичани се добраха до 1:1. Разписа се Пауло Дибала от дузпа, отсъдена за нарушаване против Карсдорп.

Домакините продължиха да натискат и след паузата. В 56-ата минута Дийн Хаусен стреля рисково, само че Карнезеки избави. Две минути по-късно попадение на Джанлука Скамака не беше прието поради нарушаване на нападателя. После Карнезеки извади удари на Дибала и Лукаку.

В добавеното време треньорът на Рома Жозе Моуриньо получи следващ червен картон за спор с рефера. Това значи, че той няма да е край тъчлинията за сбъсъка с след седмица.
Източник: flashnews.bg