Рома и Аталанта завършиха 1:1 на Олимпико“ в мач от

...

Рома пропусна куп положения и не успя да победи Аталанта

Рома и Аталанта приключиха 1:1 на „ Олимпико “ в мач от 19-ия кръг на италианската Серия " А ".

Още в осмата минута гостите поведоха, откакто Алексей Миранчук откри Теун Коопмайнерс в наказателното поле, а нидерландецът от близка отдалеченост с удар с глава под напречната греда вкара за 0:1.

В 21-вата минута Ромелу Лукаку опита да изравни с удар по земя в левия ъгъл, само че Марко Канезеки мазета в корнер. В 39-ата минута Рома въпреки всичко стигна до изравнително попадение, откакто Пауло Дибала осъществя дузпа, отсъдена за нарушаване против Карсдорп.

След почивката в 56-ата минута римските „ вълци “ бяха покрай поврат след удар на Дийн Хаусен към горния ляв ъгъл, който бе избавен от Карнезеки. Две минути по-късно попадение на Джанлука Скамака не бе прието поради нарушаване на нападателя.

В добавеното време на срещата старши треньорът на Рома Жозе Моуриньо получи червен картон за спор с основния арбитър и ще пропусне да води тима си от скамейката в дербито против Милан.

След равенството римските „ вълци “ заемат осмото място във краткотрайното класиране с 29 точки, до момента в който бергамаските са шести с една повече.