Rolex Paris Masters, първи кръгАртур Фис – Фабио Фонини 6-7(5),

...

Фонини очаква Димитров или Ван де Зандсхулп във втори кръг

Rolex Paris Masters, първи кръг

Артур Фис – Фабио Фонини 6-7(5), 7-6(4), 2-6

Фабио Фонини ще бъде идващият конкурент на Григор Димитров на Мастърс шампионата в Париж при положение, че през днешния ден първата ни ракета отстрани Ботик ван де Зандсхулп. Това стана ясно след успеха на италианеца над 308-мия в света Артур Фис. Фонини трябваше да постави много старания, само че все пка доста по-големият му опит се оказа решителен и надви над 18-годишния квалификант.

Фонини сложи съперника си напрегнат през цялото време, само че пропусна четири брейкпойнта в откриващия гейм, както и още един при 2-2. Впоследствие обаче и французинът пропиля два шанса за пробив, като един от тях бе сетбол при 6-5. В последвалия тайбрек двамата на няколко пъти си размениха водачеството, само че Фонини стигна до два следващи сетпойнта. Фис избави първия, само че при идната си опция международният №59 не позволи неточност и се наложи със 7-6(5).

Вторият сет стартира чудесно за Фис, който осъществя първия пробив в мача, след което отрази два брейкпойнта и усили преднината си на 3-1. Фонини обаче върна брейка и реализира поврат, преди фрацузинът да прекъсне серията му и да възвърне равенството при 5-5. Впоследствие двамата си размениха по още един пробив, преди Фис да изравни резултата в мача след 7-6(4).

В заключителния сет Фонини записа ранен пробив и поведе с 2-0, само че след това пропусна три следващи брейкпойнта и разреши на Фис да редуцира пасива си. Този път обаче италианецът демоснтрира класата си и не разреши на младежа да му сътвори проблеми, приключвайки мача със серия от три следващи гейма за крайното 7-6(5), 6-7(4), 6-2 след два часа и половина игра.
Източник: tenniskafe.com