Алкарас отново е на финал в Париж, контузия спря Музети
Ролан Гарос, полуфинал
Лоренцо Музети – Карлос Алкарас 6-4, 6-7(3), 0-6, 0-2 (отказване на Музети)
Карлос Алкарас се приближи на една победа от отбрана на купата на Ролан Гарос. Испанецът стигна до мача за трофея откакто острани Лоренцо Музети. Очакваният с огромен интерес конфликт обаче бе изопачен поради травмата, която принуди италианеца да се отдръпна при започване на четвъртия сет.
С днешната победа Алкарас стана четвъртият испанец, стигал до финала на Ролан Гарос в следващи години. Преди него това бяха реализирали Рафаел Надал, Серхи Бругера и Хуан Карлос Фереро.
Негов конкурент в мача за купата ще бъде Яник Синер или Новак Джокович.
Началото на дуела бе оспровано, като в първите девет гейма никой от съперниците не съумя да пробие. При 5-4 Музети стигна до два следващи сетбола след бекхенд в навън от страна на Алкарас. В последвалото разиграване испанецът още веднъж не откри рамките на корта при офанзива с форхенд по правата и по този метод международният №7 завоюва откриващия сет с 6-4.
Във втората част Алкарас проби за 2-1, само че Музети незабавно върна брейка, след което равенството се резервира до 4-4. Шампионът имаше опцията да сервира за сета, само че неговият конкурент съумя да докара нещата до тайбрек. В него Алкарас се откъсна в резултата благодарение на няколко положителни комбинации „ сервис-форхенд “ и относително елементарно се наложи със 7-6(3).
В третия сет Алкарас заигра с още повече експанзия и самочувствие, до момента в който Музети стартира да демонстрира признаци на физически дискомфорт. Италианецът просто не успяваше да отговори на темпото на международния №2, който на процедура реши сета, натрупвайки удобен задатък от 5-0. След петия гейм Музети изиска здравна помощ поради болежка в лявото бедро. Италианецът се завърна на корта, само че Алкарас завърши сета при 6-0 след ретур уинър, при който Музети даже не опита да стигне до топката.
В началото на четвъртия сет Алкарас продължи да господства, пробивайки за 2-0. Предвид протичащото се, Музети реши, че няма смисъл да рискува усложняване на травмата и реши да прекрати присъединяване си.




