Родният дом на германския диктатор Адолф Хитлер в град Браунау

...
Родният дом на германския диктатор Адолф Хитлер в град Браунау
Коментари Харесай

Родната къща на Хитлер става полицейско управление

Родният дом на немския деспот Адолф Хитлер в град Браунау в Австрия ще бъде трансфорат в полицейско ръководство, съобщи „ Би Би Си “.

Очаква се това да стане до ноември тази година, а през това време локална строителна компания ще работи по реновирането на постройката. Покривът ще бъде напълно сменен, ще бъдат направени усъвършенствания и върху фасадата, като се чака ремонтите дефинитивно да приключат през 2023 година и да коства почти 5 млн. евро. Голямата плоча пред къщата, върху която написа „ Фашизъм в никакъв случай още веднъж “, ще бъде преместена и изложена в музей в столицата Виена.

„ Неутрализирането на цялата локация в последна сметка бе в основата на този резултат “, разяснява Херман Фейнер, чиновник от вътрешното министерство на Австрия.

Къщата е издигната през XVII век и в една от нейните стаи се ражда Хитлер през 1889 година. Няколко седмици по-късно фамилията му се реалокира в друго жилище, а когато той е на 3 години, дефинитивно напуща града.

След дълги договаряния през 2016 година управляващите са купили постройката, която постоянно е посещавана от неонацисти.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР