Роджър Федерер загуби сет във втория пореден мач на турнира

...

Федерер се справи с Вердаско в Дубай

Роджър Федерер загуби сет във втория следващ мач на шампионата в Дубай, само че се класира за четвъртфиналите. 37-годишният швейцарец резервира съвършената си статистика против Фернандо Вердаско, като го победи в седми следващ мач. Рекордьорът по трофеи от Големия шлем завоюва с 6:3, 3:6, 6:3.

Федерер стартира чудесно, реализира ранен пробив и бързо взе първия сет, като загуби единствено три точки на собствен сервис. Испанецът съумя да отговори и да вземе втората част. В последния сет играта бе равностойна до осмия гейм, когато Роджър направи пробив и по-късно нямаше проблем да стигне до крайния триумф.

50TH WIN IN DUBAI @rogerfederer makes it a 7-0 record vs Verdasco and notches a half-century of wins at #DDFTennis pic.twitter.com/KzNuOFzYUx
— Tennis TV (@TennisTV) February 27, 2019
Следващият противник на Федерер ще е унгарецът Мартон Фучович, който се оправи с Ян-Ленард Щруф 6:4, 6:2.