Роджър Федерер си осигури 24-и финал срещу Рафаел Надал, след

...

Федерер срещу Надал на финала в Шанхай

Роджър Федерер си обезпечи 24-и край против Рафаел Надал, откакто победи Хуан Мартин дел Потро на полуфинала на Мастърса в Шанхай. Въпреки че влезе в мача с травма на китката, Дел Потро завоюва първия сет, само че в последна сметка швейцарския Маестро се наложи с 3:6, 6:3, 6:3 за малко под два часа игра. По-рано през днешния ден Надал се наложи над Марин Чилич в два сета 7:5, 7:6 (3).

Водещият в ранглистата на АТР Надал гледа към седмата си купа за 2017-а година, а дружно с Федерер потвърдиха, че макар съществуването на много млади играчи, двамата си остават непрекъснати величини в тениса.

Федерер, който има 93 трофеи в кариерата си, трябваше да загуби първия сет, с цел да откри правилния темп, а и покривът беше спуснат и поради почналия дъжд. В първата част Дел Потро направи осем аса, избави брейк-пойнт в третия гейм и с съдбоносен пробив най-после на частта, поведе след 38 минути игра.

Но стабилността на Федерер се възвърна последователно във втория сет и той изравни, откакто направи пробив при петия късмет в петия гейм на частта. Този гейм продължи 14 минути, само че идващият при подаване на швейцареца завърши едвам за две минути.

И в третия сет Роджър направи ранен пробив, а последователно у аржентинеца надделяваше умората. Така 19-кратният първенец от Големия шлем се поздрави със 17-а победа в 23 мача против Дел Потро.
Източник: btvnovinite.bg