Роджър Федерер ще се върна на върха на световната ранглиста

...

Тийм шокира Надал в Мадрид и върна Федерер на върха в ранглистата

Роджър Федерер ще се върна на върха на международната класация от понеделник, откакто досегашния номер 1 Рафаел Надал изненадващо загуби от Доминик Тийм с 5-7, 3-6 на четвъртфиналите на Мастърса в Мадрид.

Надал бе в серия от 50 следващи извоювани сета на клей, само че играта му бе изпълнена с неточности против австриеца в днешния мач и той позволи загуба за час и 56 минути. Тийм бе и единственият състезател, постигнал победа над Надал на алено през предишния сезон. По този метод испанецът, който преди година завоюва купата в испанската столица, ще изгуби много точки от своя актив и ще бъде изпреварен от Федерер от началото на идната седмица. Тийм от своя страна ще спори с южноафриканеца Кевин Андерсън за място във финала на шампионата. /БГНЕС
Източник: bgnes.com