Роджър Федерер се класира за финала на Аustralian Open 2018.

...

Роджър Федерер се класира за финал на Australian Open 2018

Роджър Федерер се класира за финала на Аustralian Open 2018. Полуфиналният му мач против корееца Хьон Чун продължи единствено 1 час и 3 минути. При резултат 6-1, 5-2 за швейцареца, Хьон Чун се отхвърли и стисна ръката на съдията.

Тимеа Бабош и Кристина Младенович са шампионки на двойки в Мелбърн

Двете се постановиха на финала над Екатерина Макарова и Елена Веснина

Федерер доминираше напълно в играта и направи 4 пробива. Кореецът стартира да изпитва забележими проблеми при започване на втория сет и след седмия гейм реши, че през днешния ден не може да направи нищо против именития си противник.

Снимка 336561
Източник:

" Маестрото " ще играе на финала в неделя с хърватина Марин Чилич. Федерер излиза за 20-а купа от шампионат от Големия шлем. Той любимец в мача. Но при единствения подобен трофей на Чилич, на US Open 2014, хърватинът в профил швейцареца в три сета на полуфинал.