Роджър Федерер постигна победа в своя мач номер 1250 в

...

Маестро Федерер е на 18-ти 1/8-финал на Уимбълдън

Роджър Федерер реализира победа в своя мач номер 1250 в професионалната си кариера, отстранявайки представителя на домакините Камерън Нори за 2 часа и 35 минути. Маестрото загуби сет само че въпреки всичко се наложи с 6:4, 6:4, 5:7, 6:4.

Федерер, чиято единствена загуба от английски състезател на "Уимбълдън " пристигна против Тим Хенман през четвъртфиналите през 2001-а година, стигна до четвърти кръг за 18-и път при 22 участия. Седващият противник за някогашния номер 1 в света е 23-ия в схемата Лоренцо Сонего (Италия). Двамата са се срещнали един път- през 2019-а година на Ролан Гарос, когато Федерер завоюва.

Сега швейцарецът влезе малко летаргично в мача, само че откакто проби за 4:3 в първия сет взе рутинно частта. Вторият сет се разви по подобен сюжет, само че този път Федерер поведе с третия гейм. Дори може да се каже, че след 15:40 в първия сет, швейцарецът направи 12 следващи точки против Нори.

Федерер непрестанно играеше покрай линиите, задържайки Нори напрегнат. Точно както беше направил 12 уинъра във втория сет, 39-годишният швейцарец употребява форхенда си с огромен резултат в тези минути от мача си. Но Нори завоюва осем следващи точки в третия сет, като взе самодейността от 5-5 и 15/40 в третия сет, с цел да вземе своя сет. В последния четвърти сет на ветерана не му беше елементарно, само че откакто двамата си размениха по един пробив, Федерер проби при 5:4 от трети опит и си взе подаването по-късно за 3:1 сета.

Поставеният под номер 4 Александер Зверев (Германия) победи американеца Тайлър Фриц със 6:7 (3), 6:4, 6:3, 7:6 (4) и също се класира за четвъртия кръг. Германецът, който стигна до същия стадий и през 2017-а година, резервира доста невисок % непредизвикани неточности и отговори уместно на мощния начален удар на американеца. Фриц се върна на корта след по-малко от месец след интервенция на коляното и несъмнено беше надалеч от най-хубавото си лице.

Американецът се държеше добре през целия първи сет, когато завоюва с тайбрек. Същата картина без пробиви беше и във втория сет до 1:1 за Зверев, когато завоюва подаването си на нула, а незабавно по-късно проби. Фриц върна пробива за 2:3 и по-късно изравни. Решителният миг беше в 10-ия гейм, когато Зверев се възползва от първата си опция за пробив. Третата част на мача беше като втората, само че до 3:3. Германецът внезапно подвигна темпото, победси на 0 за 4:3 и незабавно по-късно проби при втората си опция.

Четвъртият сет още веднъж се реши в тайбрек, като този път и двамата не позволиха пробиви в подаванията си до тайбрека. Там немският играч осъществя при първия си мач пойнт.

Следващият му противник е 16-ият в схемата канадец Феликс Оже-Алиасим, който се възползва от отричане то на австралиеца Ник Кириос поради травма при 2:6, 6:1.