Роджър Федерер отново се оказа непреодолимо препятствие за Григор Димитров.

...
Роджър Федерер отново се оказа непреодолимо препятствие за Григор Димитров.
Коментари Харесай

Роджър Федерер отново се оказа непреодолимо препятствие за Григор Димитров

Роджър Федерер още веднъж се оказа непреодолимо затруднение за Григор Димитров. Българинът за следващ път отстъпи на огромния швейцарец и по този начин отпадна от „ Уимбълдън " след осминафиналите на шампионата от Големия шле.

Първата ни ракета отстъпи в три сета 4:6, 2:6, 4:6.

Мачът стартира равностойни и вървеше гейм за гейм до 4:4. Тогава в решителния миг Федерер завоюва подаването на Димитров и незабавно по-късно взе сета с 6:4.

Във втората част швейцарецът направи впечатляваща серия и завоюва 5 следващи гейма и от 1:2 завоюва с 6:2.

Той проби рано и 3-тия сет, като поведе с 3:2. Тук Димитров обача съумя да върне пробива и да изравни за 4:4, само че незабавно по-късно още веднъж се пропука, Федерер проби, след което взе сервис-гейма си и затвори сета и мача с 6:4.

Така Роджър Федерер остава единствения непобеден от водещите тенисисти от Григор Димитров. От шест мача посред им салдото и 6:0 победи за швейцареца.

Утешителната премия за Григор е, че си потегля със 147 хиляди паунда от наградния фонд, възлизащ на 14,8 милиона паунда и със 180 точки за ранглистата, които се чака да го върнат в топ 10 на международния тенис през идната седмица.

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР