Федерер се завръща на корта за турнира в Щутгарт
Роджър Федерер разгласи, че ще се завърне на корта за тенис шампионата на тревна настилка в Щутгарт, който започва при започване на юни. Световният номер 2 не е играл формален мач от края на март, когато загуби изненадващо от Танаси Кокинакис във втория кръг на Мастърса в Маями. След провалянето от австралиеца, носителят на 20 трофеи от Големия шлем разгласи, че за втора поредна година ще пропусне сезона на клей.
„ Щастлив съм да разглася, че през юни ще се завърна в Германия за шампионата Mercedes Cup. Очаквам с неспокойствие да ви видя на тревните кортове в Щутгарт, написа 36-годишният Федерер във Facebook.
Маестрото ще взе участие на шампионата, който е от сериите ATP 250, за трета поредна година. Миналият сезон той отстъпи още в първия си дуел пред Томи Хаас, а година по-рано стигна до полуфиналите, където беше надвит от Доминик Тийм.
Освен Федерер, измежду по-изявените имена, които към този момент са декларирали присъединяване в конкуренцията са първата ни ракета Григор Димитров, първенецът от предходната година Лука Пуй, кореецът Хьон Чунг, Ник Кирьос и Денис Шаповалов. /БГНЕС
Източник: bgnes.com
КОМЕНТАРИ




