Марк Карни е изправен пред сепаратистки тласък в богатия на петрол на Канада Запад
Роджър Бабблец се навежда под капака, с цел да оправи своя виолетов камион за камион от Chevrolet от 1976 година, до момента в който американски байрак се разбужда напразно наоколо.
" Доналд Тръмп, той е добър човек. Няма да го имам нищо срещу ", сподели той.
Но Баблиц, 54-годишен индивидуален ръчен служащ, не е в Съединени американски щати. Той е в река Хай, дребен град в южна Алберта.
„ Да станеш 51 -ото положение на Съединени американски щати не би навредило на възприятията ми “, сподели той. „ Мисля, че би било по -добре, в случай че се присъединим към Щатите или просто се отделяме от Канада. “
Сепаратистките настроения са заредени с сила в Алберта, западната канадска провинция, която е най -големият задграничен снабдител на петрол за Съединени американски щати и постоянно се е смятал за малко по -различен от останалата част от Канада.
Неговото придвижване за самостоятелност съставлява опасност за натиска на премиера Марк Карни към националното единение и способността му да реагира на икономическите закани, отприщи от Тръмп, американския президент.
...Прочетете целия текст »




