Родителите на Сам Банкман-Фрийд искат помилване за сина си от Доналд Тръмп
Родителите на Сам Банкман-Фрийд, които са професори по право в Станфорд, търсят правни насоки по отношение на опцията да получат президентско опрощение за сина си от Доналд Тръмп.
След осъждането му и присъдата от 25 години затвор за машинация, обвързвана с банкрута на FTX, те са се насочили към юристи и лица, свързани с мрежата на Тръмп, с цел да проучат опциите за опрощение .
Въпреки че не е доказан директен контакт с Белия дом, историята на Тръмп, който помилва високопоставени персони, в това число Рос Улбрихт от Silk Road, подхранва спекулациите. За разлика от Улбрихт обаче Банкман-Фрийд няма мощна социална поддръжка за опрощение, макар че твърди, че присъдата му е несъразмерна, като акцентира изказвания, че множеството клиенти на FTX са възстановили средствата си.
Правни консултанти, профилирани в каузи с финансови измами, оповестяват за растеж на запитванията за опрощение, като доста от тях търсят връзки с близкото обграждане на Тръмп. Консултантите допускат, че сполучливите каузи за опрощение нормално заобикалят насилствени закононарушения или полови закононарушения, което оставя неустановеност към възможностите на Банкман-Фрийд.
Юридическият му екип е подал тъжба, само че президентското опрощение може да предложи различен път за предварително освобождение. Тръмп и преди е заобикалял Министерството на правораздаването при даването на помилвания, само че дали Банкман-Фрийд ще получи сходно отношение, остава неразбираемо. Междувременно Тръмп продължава да прокарва своите политики, свързани с крипто, като неотдавна издаде изпълнителна заповед за ускорение на регулирането на цифровите активи.




