Родители на ученици обмислят да ги спрат от училище заради

...
Родители на ученици обмислят да ги спрат от училище заради
Коментари Харесай

Дете тормози цял клас в столично училище

Родители на възпитаници обмислят да ги спрат от учебно заведение поради по думите им систематичен физически и душевен тормоз от страна на дете в класа. Те настояват, че образователният развой е мощно усложнен. Недоволните описаха за голям брой случаи на бити деца.

.„ Всичко стартира през декември 2022 година, когато в 6-о учебно заведение пристигна дете със СОП. След няколко месеца класният началник напусна, тъй като просто не устоя ”, разясни в ефира на Нова единият от родителите.

„ С моето дете бяхме в „ Пирогов ”, тъй като въпросното момче го е ритнал в корема. Извадили сме експертизи, приложили сме документи пред управлението, само че към този момент институциите не могат да вземат съответни ограничения ”, сподели татко на възпитаник в съответното образователно заведение.

„ Агресия демонстрира даже към учители. Преди време захапа ръката на единия зам.-директор, напряко му откъсна месо и той напусна ”, показа различен родител.

Екип на Нова потърси управлението за коментар. Директорът Адриян Николов отхвърли да застане пред камера, само че съобщи, че се работи интензивно по проблема. Миналата година е била образувана група, на която са взели присъединяване представители на близо 10 институции. Обсъждат се разновидности за самостоятелна форма на образование. За да се случи това обаче, родителите на детето би трябвало да единодушие за нея. Майката на момчето не отговори на позвъняванията на екипа ни.

От МОН обявиха, че първата стъпка е съставяне на група с специалисти, които да оценят обстановката, а по-късно с ученика би трябвало да работят психолози и педагогичен съветници.

Снимката е илюстративна.
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР