Родители излизат на протест пред Президентството в събота, с настояване

...
Родители излизат на протест пред Президентството в събота, с настояване
Коментари Харесай

Родители на протест пред Президентството в събота

Родители излизат на митинг пред Президентството в събота, с гледище учениците от 5 до 12 клас да бъдат върнати в учебно заведение. Демонстрацията се провежда от Гражданското обединяване " Да запазим учебното заведение като средище за децата ". Магдалена Абаджиева, майка на ученичка в 8 клас разяснява пред " Хоризонт ":

„ Това да се върнат децата по-големите, по- учебно заведение, в случай че учебните заведения си закупят проби, значи, че сега децата не могат да се върнат в учебно заведение. Вероятно няма средства и по този метод министерството оправдава неналичието на дейности все още “.

По-рано през днешния ден служебният министър на образованието Николай Денков разгласи, че предпочитано ще се доставят проби за учениците от 5  до 7  клас и за дванадесетокласниците, без да уточни по кое време доставката на тестванията ще бъде реалност.
Източник: novinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР