Родител с права да отглежда детето да има приоритет при

...
Родител с права да отглежда детето да има приоритет при
Коментари Харесай

ВАЖНО ЗА РОДИТЕЛИТЕ! Настъпват промени при данъчните облекчения

Родител с права да отглежда детето да има приоритет при данъчните облекчения. Това плануват нови промени на Закона за облагането да приходите на физическите лица, препоръчани от Министерството на финансите.

Защо се постановат измененията?

Причината са зародили проблеми от практиката. От тях излиза наяве, че данъчните облекчения са високи. Например, в случай че те преминат през гласоподаване, за семейство с едно дете данъчната основа се понижава с 6 000 лв., за две – с 12 000 лв., а за три – 18 000 лв.. Това значи, че данъчните облекчения в фамилията остават надлежно 600, 1 200 или 1 800 лв..

Промените са препоръчани за публично разискване

Според трендовете, доста постоянно приходите на единия родител не доближават за използването на цялото облекчение.

В предишни години към този момент бе позволено данъчната основа да се поделя сред двамата родители. Оказва се обаче, че има абсурд. Например, в случай че двамата родители са разведени или в никакъв случай не са сключвали брак и към този момент не живеят дружно, този, който няма наставнически права или при който не живеят детето или децата в по-голямата част от времето, се възползва първи от облекчението. Така, на процедура, семейството, за което е планувано да има облекчение, остава без него. В различен случай това семейство възползва единствено отчасти.

С предлаганите промени се указва, че родителят с права за развъждане, е този, който има право на облекчението.

Ако неговите приходи не са задоволителни, с цел да се възползва от цялото, другият родител може да получи остатъка.

Ставките при деца или дете с увреждания са по-високи. Приложеният образец е за облагането на приходите за актуалната година. Размерът на данъчните облекчения за деца и деца с увреждания се гласоподават в бюджета, а не в Закона за облагане на приходите на физическите лица.

Припомняме, че още при започване на август Деница Сачева съобщи пред SafeNews, че се плануват данъчни облекчения за млади фамилии.

Според нея не е разумно дребните политически партии да се пробват да упражняват превъзходство над по-големите. От ГЕРБ стартират концепцията за програма 60/40 за младежи, с цел да стартират работа като страната поема по-голямата част от заплатата.

Източник: Novanews

Още вести четете в: България За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР