Родената в България, но живееща в Боливия Марсия Таха Мохамед

...
Родената в България, но живееща в Боливия Марсия Таха Мохамед
Коментари Харесай

Родена в България бе избрана за най-добър шеф-готвач на Латинска Америка

Родената в България, само че живееща в Боливия Марсия Таха Мохамед беше определена за най-хубавия шеф-готвач на Латинска Америка по време на церемонията Latin America’s 50 Best Restaurants 2024, на която се връчва така наречен кулинарен Оскар.

Призът ѝ бе възложен персонално от миналогодишната победителка Жанайна Торес от Бразилия. Конкурсът се организира при започване на този месец, само че успеха на Марсия ще бъде официализирана на церемония събитие на 26 ноември в Рио де Жанейро.

Марсия работи като основен готвач в ресторант „ Густо “ в столицата Ла Пас повече от 10 години. Очаква се в края на ноември, директно откакто бъде удостоена с най-високото кулинарно отличие на Латинска Америка, тя да отвори първия си личен ресторант, който ще носи името „ Арами “ – дума от индианското племе гуарани, която значи „ парченце от парадайса “.

Марсия Таха е родена в България и е щерка на майка боливийка и татко палестинец. През 2013 година стартира да управлява кухнята в „ Густо “. Освен това тя е съосновател на Sabores Silvestres, изследователска и просветителна самодейност за запазване на биоразнообразието в района.

През 2023 година е посочена за изгряващ шеф-готвач на Латинска Америка, когато първото място на състезанието за най-хубав ресторант отива при бразилката Жанайна Торес, отбелязва онлайн изданието globo.com.

A post shared by Marcello Andres Ceramics | Clay Artist (@marcello_andres)

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР