Роберт Берич влезе като резерва и донесе пълен обрат за

...

Сент Етиен тръгва към Европа

Роберт Берич влезе като запаса и донесе цялостен поврат за Сент Етиен при успеха с 2:1 против Троа, с което " зелено-белите " се изкачиха на шесто място в генералното класиране на френското състезание по футбол. Сент Етиен е непобеден към този момент в 12 следващи мача и е единствено на точка от петия Ница, до момента в който Троа е 18-и и в позиция за плейоф за оставане в елита.

Бенжамен Ниве центрира към Адама Ниане и той откри резултата в осмата минута, а гостите от Троа задържаха преднината си до полувремето. Сент Етиен обаче натисна след почивката и стигна до цялостен поврат. Берич изравни в 68-та минута след центриране на Ромен Хамума, а шест по-късно вкара победния гол. Словенският национал вкара седмия си гол за сезона след нова аситенция на Хамума. До края на сезона остават четири кръга. Лига 1 34 кръг, неделя 22 април  Сент Етиен 2:1краен резулат  Троа