Ривър Плейт стана за първи път в историята си носител

...

Ривър Плейт спечели Суперкупата на Аржентина

Ривър Плейт стана за първи път в историята си притежател на Суперкупата на Аржентина, откакто победи с 2:0 огромния си противник Бока Хуниорс във финала в Мендоса. Носителят на купата на Аржентина стигна до триумфа над първенеца с попадения във всяко едно от полувремената.

През първото Пити Мартинес откри от дузпа в 18-ата, като топката " облиза " гредата, преди да влезе в мрежата на Аугустин Роси. Бока натисна крепко противника си, само че не успяваше да преодолее сплотената защита на Ривър Плейт. Нещо повече - Пити Мартинес беше покрай втори гол.

Все отново Ривър Плейт стигна до втори гол в 70-ата минута, като негов създател стана резервата Игнасио Скоко, който се появи в игра единствено две минути по-рано.