Римският Лацио окупира третото място във временното класиране на италианското

...

„Орлите” летят високо в калчото

Римският Лацио окупира третото място във краткотрайното класиране на италианското футболно състезание. „ Орлите” победиха вкъщи Удинезе с 3:0 в отсрочена среща от калчото.

Домакините получиха подарък на „ Олимпико” в 22-ата минута, когато Самир от отбора на „ бианконерите” си означи автогол след остро центриране от фланга. Още във втората минута на второто полувреме Нани удвои след скоростна контраофанзива.

Три минути преди края на постоянното време Фелипе Андерсон оформи крайния резултат след светкавична контраофанзива, хванала неподготвена отбраната на Удинезе. Лацио е най-резултатният тим през този сезон в Италия.

„ Орлите” записаха четвърта победа в последните си пет мача от Серия А. Лацио е на трето място с аквит от 46 точки – с осем по-малко от водача Наполи и с три повече от четвъртия Интер. Целта на Лацио през този сезон е класиране в четворката, което ще обезпечи присъединяване на тима в Шампионската лига през идващия сезон.
Източник: fakti.bg