РИМ (АП) — Ватиканът обяви в сряда натоварен и дълъг

...
РИМ (АП) — Ватиканът обяви в сряда натоварен и дълъг
Коментари Харесай

Папа Лъв ще посети 4 африкански държави като част от своя пълен план за пътуване за 2026 г.

РИМ (АП) — Ватиканът разгласи в сряда претрупан и дълъг график за пътувания в чужбина за папа Лъв XIV през първата половина на 2026 година, потвърждавайки, че папата ще посети Монако, Испания и четири африкански страни — Алжир, Камерун, Ангола и Екваториална Гвинея.

The Съобщението слага началото на един от най-натоварените папски графици за пътешестване от години, защото Лео също ще предприеме огромна обиколка на Италия, започваща през май, която ще го води нагоре и надолу по полуострова в половин дузина еднодневни визити.

След избирането на Лео предишния май за първия папа, роден в Съединени американски щати, папските пътувания значително бяха замразени. Лео имаше цялостен календар, служейки на 33-те милиона поклонници, които пристигнаха във Ватикана през Светата 2025 година.

Но откакто юбилеят завърши, 70-годишният Лео е по-свободен да пътува, с цел да се срещне с новото си паство. Той прави сходни визити за опознаване на този пост, като посещава римска енория всяка неделя.

Бивш...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР