РИМ (AP) — Неочакваните шансове на Болоня да достигне до

...

Болоня печели 6 поредни победи за първи път от десетилетия и гледа към Шампионската лига

РИМ (AP) — Неочакваните шансове на Болоня да доближи до Шампионската лига нарастват мач след мач.

Екипът на Тиаго Мота реализира противоположна победа с 2-1 против Аталанта в неделя, с цел да затвърди задържането си на четвърто място и да отслаби очакванията на директния противник за място в най-голямата европейска клубна конкуренция.

Това беше шестата поредна победа на Болоня в Серия А — достижение, което съумява единствено два пъти преди, откакто е спечелил рекордните за клуба 10 поредни мача през 1963-64 година и шест следващи също през 1967 година

Болоня завоюва последната от своите седем трофеи в Серия А през 1964 година и за последно игра в Европа преди повече от две десетилетия, когато доближи финала на Купата Интертото през 2002 година

„ В момента даже не мисля за (Европа) “, сподели Мота. „ Всичко, за което мислим, е да упражняваме и да играем добре. “

Джошуа Зиркзее и Луис Фъргюсън означиха за Болоня в три минути разлика през второто полувреме, след...