РИМ (AP) — Четири дни след тежка загуба в Бундеслигата,

...

Байерн Мюнхен победен с 1-0 от Лацио в първия мач от осминафиналите на Шампионската лига, за да натрупа натиск върху Тухел

РИМ (AP) — Четири дни след тежка загуба в Бундеслигата, Байерн Мюнхен още веднъж не оправда упованията при загуба с 1-0 от Лацио в първия мач от осминафиналите на Шампионската лига в сряда.

Капитанът на Лацио Чиро Имобиле осъществя углавен удар, когато Байерн беше понижен до 10 индивида в средата на второто полувреме, след немският клуб не съумя да се възползва от поредност от шансове.

Заедно с провалянето с 3:0 от Байер Леверкузен, резултатът оказва напън върху Байерн и треньора Томас Тухел преди реванша на 5 март.

Байерн, шесткратен европейски първенец, доближи до четвъртфиналите или по-добре в 11 от последните си 12 акции в Шампионската лига – изключение прави елиминирането от Ливърпул на 1/8-финалите преди пет години.

Лацио, който е седми в Серия А, загуби от Байерн в единственото си друго осминафинално присъединяване преди три години.

Защитникът на Байерн Дайот Упамекано беше изпъден за нарушаване против Густав Исаксен...