РИМ (AP) — 18-годишният централен защитник Ян-Карло Симич имаше дебют,

...

18-годишният централен защитник на Милан Симич вкара при дебюта си при победата с 3-0 над съседния Монца

РИМ (AP) — 18-годишният централен бранител Ян-Карло Симич имаше дебют, който да запомни Милан, вкара 17 минути, откакто влезе вместо контузен съотборник при успеха с 3-0 над прилежащия Монца на Сан Сиро в неделя.

Симич беше атакуван от съотборниците си след пренасочване при центриране на Рафаел Леао в края на първото полувреме, откакто беше ненадейно пуснат в деяние след травма на Томазо Побега.

Тиджани Рейндерс и Ноа Окафор също означиха за третия Милан, който се приближи на пет точки от втория Ювентус, който приключи наедно 1-1 в Дженоа в петък. Лидерът в Серия А Интер Милано, който е с точка пред Ювентус, гостува на Лацио по-късно.

В едно устойчиво показване за " росонерите ", откакто бяха отстранени от Шампионската лига, националът на Съединените щати Кристиан Пулишич също раздруса напречната греда с удар от далечно разстояние, а вратарят Майк Мейнян направи мъчно избавяне при удар на изключителния Монца Андреа Колпани.