Рилски спортист спечели със 105:86 срещу Академик Пловдив като домакин

...

"Рилски спортист" крачи към финала след обрат срещу "Академик" Пловдив

" Рилски състезател " завоюва със 105:86 против " Академик " Пловдив като хазаин и поведе с 2-0 победи в полуфиналната серия от Националната баскетболна лига. След зрелищния дуел довечера, конфликтът се мести в града под тепетата за мач №3 на 10 май /понеделник/.

Във втора поредна среща отборът от Самоков бе воден от Любомир Киров, заместващ треньора Людмил Хаджисотиров, който има здравословен проблем.

Снимка: Lap.bg

Капитанът на " Рилецо " Златин Георгиев се включи в загрявката, само че напусна залата директно преди началото на мача.

Домакините започнаха неприятно и по този начин и не съумяха да намерят ритъма си до почивката, на която губеха с 44:53.

През второто полувреме " Рилски състезател " се преобрази и навакса пасива си с тройка на Тихомир Желев 6:19 мин преди края на третия интервал, а след това да поведе с 61:60. Отборът на Любомир Киров продължи да господства, не изпусна контрола и затвори срещата с 19 точки разлика.

Над всички бе Нико Карвачо от " Рилски състезател " с " дабъл-дабъл " - 21 точки и 14 битки, а Павлин Иванов и Брендън Браун прибавиха надлежно 17 и 15. За " Академик " най-резултатен бе Джахийл Карсън с 18 точки, 17 добави капитанът Васил Бачев.

Източник: btvnovinite.bg