Рилски спортист продължава без загуба в НБЛ. В мач от

...

Ялова стрелба и вяла борба под коша провалиха Академик в Сам...

Рилски състезател продължава без загуба в НБЛ. В мач от 17-ия кръг отборът се наложи над Академик Пловдив с резултат

Академик Пловдив прекъсна серията си от три следващи загуби в НБЛ, откакто отстъпи със 77:63 (27:14, 16:11, 11:21, 23:16) пред водача Рилски състезател. Домакините от Самоков не познават този сезон усета на загубата и са с 13 победи. В актива на пловдивчани има 7 победи и 8 загуби.

В сряда баскетболистите на Академик ще посрещнат Спартак Плевен.

Самоковци завоюваха тотално битката под коша 44 битки против 29 за Академик. За загубата способства и слабата пукотевица на пловдивчани от трите точки 7/29 и от углавен удар - 12/21. Селекцията на Йордан Янков имаше проблеми и с разпределянето на топката. За отбелязване е, че да 24-те си минути на паркета гардът Николай Титков не направи нито една асистенция и имаше отчайваща пукотевица от трите точки 0 от 5 опита.

Трей Портър записа дабъл дабъл от 14 точки и 13 битки за спечелилите. 12 вкара Брандън Браун, а 11 – Ей Джей Хес.

За Академик единствен с двуцифрен актив беше Робертс Фрейманис, който приключи с 10 точки и 9 битки, а по 9 вкараха Николай Николов, Тони Гуджино (7 борби), Адриян Секулов и Васил Бачев (5 асистенции).

Рилски състезател - Академик Пловдив 77:63 (27:14, 16:11, 11:21, 23:16)

Рилски състезател: 9. Алекс Симеонов 7, 12. Златин Георгиев 5, 7. Трей Портър 14, 10. Брандън Браун 12, 22. Павлин Иванов 9 (35. Ей Джей Хес 11, 1. Деян Карамфилов 5, 40. Барет Бенсън 6, 23. Мирослав Васов 5, 5. Николай Георгиев 3)

Академик Пловдив: 7. Робертс Фрейманис 10, 8. Николай Николов 9, 25. Томислав Минков 8, 40. Тони Гуджино 9, 5. Николай Титков 3 (10. Васил Бачев 9, 6. Адриян Секулов 9, 44. Неманя Бешович 6, 9. Робърт Георгиев не е играл, 18. Хайдар Баракат не е играл)

Съдии: Иван Маринов, Петър Кр. Петров, Иван Методиев; Комисар: Борислав Пелтеков

Старши треньорът на Академик Пловдив Йордан Янков:

„ Първата четвърт играхме доста едва – в общи линии играчите не бяха на терена и пропуснахме доста отворени шутове. Може би Рилски се бяха успокоили, че водят с 20 точки, само че в актуалния баскетбол това не е доста огромна разлика. За страдание след завръщането ни не успяхме да устискаме до края. Пропуснахме ужасно доста отворени стрелби, които, в случай че не вкараш, става това, което стана.

Не желая да върша съпоставяне сред мачове, тъй като равнището на противниците е друго. Също по този начин не ми харесва това да се оправдаваме и да приказваме за младост, тъй като както момчетата са млади, по този начин и играят доста положителни мачове. Просто не бяхме себе си през първото полувреме, а когато гониш, е доста мъчно да настигнеш съперника и да обърнеш мача. “
Свързани вести Академик вкара 106 точки на Ямбол за 7. победа в НБЛ Рутинна победа за Академик над Черно море във Варна Академик се измъкна "сух " вкъщи против Шумен ВИДЕО
Източник: marica.bg