Рилски спортист приключи с победа второто завъртане в НБЛ, след

...

Рилски спортист разби Шумен с 29 точки като гост

Рилски състезател завърши с победа второто завъртане в НБЛ, откакто надви над Шумен като посетител безапелационно с 92:63. Рилецо почива в последния кръг преди паузата и по този начин ще влезе в стадий с актив от 19 победи и едно проваляне. Шумен остава на последната позиция в класирането, а в четвъртък играе против Левски още веднъж вкъщи. Мачът в " Арена Шумен " рано-рано бе лишен от конспирация, като Рилски състезател действаше методично към триумфа, трупайки преднина. Гостите позволиха единствено 11 точки в първата част и 13 във втората, за задатък от 44:24 на почивката. Докато шуменци имаха 24 точки за цялото полувреме, Рилски имаше 24 единствено в подкошието за този интервал.

Шумен имаше проблясък при започване на третата част, само че макар по-добрата игра в нахлуване за домакините в 10-те минути, те не съумяха да застрашат задатъка на противника. Двата отбора направиха добра част с 50 точки в нея, само че още веднъж Рилски я завоюва. Финалният интервал единствено оформи крайния резултат, като Рилски съумя за втори следващ мач да удържи съперника до под 70 точки. По 12 точки за успеха вкараха Александър Янев, Деян Карамфилов и Мирослав Васов, 10 с 8 битки добави Йордан Минчев. За Шумен 28 вкара Ишмаел Ел-Амин, Адриян Секулов се регистрира с 5 точки, 11 битки и 7 асистенции.
Източник: novsport.com