Рилски спортист постигна девета победа в редовния сезон на Балканската

...

Рилски спортист се справи лесно с Тирана

Рилски състезател реализира девета победа в постоянния сезон на Балканската лига по баскетбол, откакто се наложи с 94:79 (27:21, 25:16, 26:16, 16:23) като хазаин над албаснкия Тирана.

Срещата стартира равностойно, само че все пак Рилецо имаше задатък от 6 точки след първите 10 минути.

Във втората част обаче разликата в класата на двата тима стартира да става доста забележима и преднината на домакините бързо стигна до цели 19 точки. В третата четвърт Рилски продължи да играе на високи обороти и след 26:16 в интервала след полувремето домакините имаха задатък от 25 точки.

Заключителната част на мача разреши на старши треньора на домакините Людмил Хаджисотиров да даде игрово време на всичките си играчите, а това разреши на гостите да създадат загубата си малко по-почетна.

Травис Тейлър означи 17 точки за спечелилите, с 16 приключи Дарин Иванов, а Мартин Маринов осъществя 15.

Ендрит Хюсенаголи бе най-резултатен за Тирана с 27 точки и 10 битки.

В класирането Рилски състезател е на втора позиция с 19 точки, две по-малко от водача Блокотехна, който обаче е и с мач повече./БТА