Рилски спортист победи украинския Киев Баскет със 74:69 и се

...

Рилски спортист продължава в топ 16 на ФИБА Къп

Рилски състезател победи украинския Киев Баскет със 74:69 и се класира за осминафиналите на шампионата ФИБА Къп. Самоковци изиграха мощно второ полувреме и съумяха да стопят над 13 точки закъснение и да завоюват първата си победа в Група В, която се оказа основна.

Отборът, воден от Людмил Хаджисотиров, си обезпечи статута на един от четирите най-хубави трети тимове в груповата фаза и продължава напред. Домакините бяха сковани през първото полувреме в Арена Самоков и позволиха съществено закъснение, само че след почивката излязоха преобразени и удържаха значимата победа с въодушевена и съсредоточена игра, изключително в третата част, извоювана с 29:15.

Трима от баскетболистите на Рилски състезател приключиха с 15 точки - Нико Карвачо, Павлин Иванов и Брендън Браун. С две доста значими тройки и 8 точки се отличи националът Деян Карамфилов. За Киев най-резултатен бе Владислав Коренюк с 18 точки.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `