Рилски спортист“ победи със 73:67 точки като гост Левски“ в

...

Рилски спортист“ излезе начело в баскетболното първенство

„ Рилски състезател “ победи със 73:67 точки като посетител „ Левски “ в среща от 7-ия кръг на мъжкото състезание по баскетбол.

Отборът от Самоков се изкачи на първото място в класирането с актив от 12 точки, до момента в който " сините " са на четвъртата позиция с 3 точки по-малко.

Гостите направиха серия от 7:0 след равностойните първи минути на дуела в зала " Триадица ". Във втората част тимът от София заигра доста по-силно и обърна развоя на събитията в своя изгода за 41:37 в края на 20-ата минута.

След паузата „ Рилски състезател “ отново имаше предимство и в края на третата част поведе с 53:52.

В последната четвърт гостите поведоха с 12 точки, само че " сините " не се предадоха и понижиха пасива си на 5 точки. В последните минути самоковци направляваха развоя на събитията и не разрешиха на „ сините “ да създадат поврат.

Шелдън Джетър беше най-резултатен за спечелилите с 19 точки. Съотборникът му Златин Георгиев добави още 16 точки.

Станимир Маринов вкара 19 точки за домакините, до момента в който Алекс Симеонов означи 14 точки за столичани.
Източник: bnr.bg