Рилски спортист победи с 94:69 (33:22, 23:17, 17:17, 21:13) Ямбол

...

Рилски спортист разби Ямбол

Рилски състезател победи с 94:69 (33:22, 23:17, 17:17, 21:13) Ямбол като посетител в мач от 30-ия кръг на Националната баскетболна лига. Успехът е 24-и за отбора от Самоков, който има и 4 загуби в сметката си, а Ямбол е с баланс 7-20.

Срещата стартира мощно за баскетболистите на Людмил Хаджисотиров, които след 10 минути игра си осигуриха удобен задатък от 11 точки, който до почивката усилиха на 17. След паузата домакините съумяха да играят на равнището, което предложиха гостите от Самоков и двата тима нанизаха по еднакъв брой точки (17). В заключителната четвърт играчите на Александър Алексиев не съумяха да задържат темпото си, а противникът им взе своето в зала " Диана ".

Димажио Уигинс беше най-резултатен за Рилски състезател с 25 точки, 20 вкара Чавдар Костов.

За Ямбол Георги Герганов се разписа с 16 точки, 15 добави Декуан Морис.