Рилски спортист победи като гост Левски Лукойл с 94:89 (22:23,

...

Рилски спортист Левски Лукойл и намали изоставането си във финалната серия

Рилски състезател победи като посетител Левски Лукойл с 94:89 (22:23, 17:20, 31:15, 24:31) в третия мач от финалната серия на Националната баскетболна лига за мъже. Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров стигнаха до триумфа след мощна трета четвърт и понижиха изоставането си в серията. Левски Лукойл води с 2:1 победи. Играе до четири триумфа в седем мача. Следващата среща е на 26 май още веднъж в зала "Универсиада ".

Двубоят беше извънредно оспорван. Двамата отбора изиграха равностойно полувреме, след което домакините водеха с 43:39. Баскетболистите от Самоков завоюваха третата част с 31:15 и поведоха безапелационно, а при започване на последните 10 минути имаха задатък от 15 точки при 73:58. "Сините " вкараха четири тройки в границите на три минути и понижиха пасива си на 89:93 62 секунди преди сирената, само че по-късно бе означиха панер и изгубиха. Петима играчи на Рилски състезател приключиха с двуцифрен точков актив. Нико Карвачо записа "дабъл-дабъл " - 22 точки и 15 битки, Брендън Браун добави 21 точки, Павлин Иванов се отличи със 17, Трей Портър - 14 точи и 6 битки, а 10 точки вкара Алекс Симеонов.

За Левски Лукойл по 19 точки осъществиха Данило Тасич (6 борби) и Тайрън Брейзълтън (7 асистенции). Кийт Бенсън записа 14 точки и 7 битки, а с по 10 точки завършиха Чавдар Костов и Венцислав Петков. Преди срещата един от реферите - Мирослав Томов, получи почетен плакет за приноса си в съдийството, защото беше оповестено, че това е един от последните мачове в кариерата му.