Рилски спортист победи Балкан със 75:62 (12:30, 19:15, 4:26, 18:13)

...

Рилски спортист погаси пасив от 21 точки и победи Балкан в първия мач от финалната серия в НБЛ

Рилски състезател победи Балкан със 75:62 (12:30, 19:15, 4:26, 18:13) в първия мач от финалната серия в Националната баскетболна лига. Самоковци изоставаха с 21 точки, преди да извоюват триумфа си.

Гостите съумяха да изненадат своя противник и започнаха дуела в зала " Арена Самоков " със серия от 10 следващи точки. След появяването си в игра запасите в тима на самоковци не съумяха да трансформират руслото на дуела и в края на първата четвърт те към този момент изоставаха с 20 пункта при резултат 10:30.

През втората част възпитаниците на Васил Христов продължиха с отличните си изяви под коша на домакините. Сюприйм Хана и Майки Диксън продължиха положителната си игра от полуфиналната серия с Черноморец и помогнаха задатъка на отбора му да доближи до 21 точки при 38:17. Играчите на Любомир Киров съумяха да понижат изоставането си до 14 точки на почивката - 31:45.

След паузата домакините побързаха да показват желанието си да се върнат в дуела отще при започване на третата четвърт. Майкълин Скот и Джон Флорвиъс понижиха изоставането на отбора си, а разликата падна единствено до точка след тройка на капитана Чавдар Костов. Появилият се от аварийна пейка Александър Янев възобнови равенството след два точни наказателни удара. След серия от 11:1 баскетболистите в бяло поведоха с 8 точки 10 минути преди края на срещата. Гостите вкараха едвам 4 точки в третата част.

В заключителната четвърт преднината на домакините продължи да пораства. Самоковци отвориха задатък от 15 пункта при 66:51, преди крайното 75:62.

Най-резултатен бе Майкълин Скот с 20 точки. За " зелените " Сщприйм Хана означи 18 точки.

Следващият мач от серията е в събота, 25 май, от 19:00 часа. Играе се до 3 победи.