Рилски спортист победи Академик Пловдив с 93:69 (26:19, 20:19, 32:11,

...

Убедителна победа прати Рилски спортист на полуфинал за Купата

Рилски състезател победи Академик Пловдив с 93:69 (26:19, 20:19, 32:11, 15:20) в дуел от четвъртфиналите на шампионата за Купата на България по баскетбол за мъже. Съставът от Самоков се класира за полуфиналите в конкуренцията и в събота ще срещне тима на Берое в спор за място на финала.

Ключова за успеха бе третата четвърт, в която Рилски състезател вкара 32 точки против 11 за съперника, а водачът във краткотрайното класиране в Националната баскетболна лига не позволи съмнения против пловдивчани като най-голяма разлика доближи 33 точки.

Баскетболистите на Рилски състезател започнаха решително и поведоха с 10:0 в първите четири минути на дуела. Разликата доближи 13 точки, само че Академик съкрати дистанцията и в края на първата част съставът от Самоков водеше с 26:19. Силните изяви на Николай Титков за пловдивчани продължиха и с негова тройка Академик понижи до 4 точки пасива си при 22:26. Рилски състезател поддържаше задатък от 6-8 точки във втората четвърт, дръпна с 12 по-малко от минута преди почивката и след първото полувреме резултатът бе 46:38.

Серия от 9:0 при започване на трета част повиши разликата до 17 точки, а състезателите на старши треньора Людмил Хаджисотиров направиха сериозна крачка към триумфа, повеждайки със 78:49 преди последните 10 минути. До финала самоковци направляваха събитията на терена и решително стигнаха до успеха с

Брендън Браун поведе Рилски състезател с 25 точки и 2 битки, Трей Портър осъществя 12 точки и 9 битки, а Павлин Иванов и Мирослав Васов вкараха по 10 точки.

Николай Титков беше най-резултатен за Академик Пловдив с 19 точки и 5 асистенции, а Дейшон Найт добави 14 точки, 2 битки и 2 асистенции.