РИЧМОНД, Вирджиния (AP) — Джейсън Нелсън вкара 11 точки и

...

VCU вдига защитата и връчва загуба на номер 18 на Дейтън с 49-47

РИЧМОНД, Вирджиния (AP) — Джейсън Нелсън вкара 11 точки и VCU в никакъв случай не изостава след началните минути при победа с 49-47 против Номер 18 Дейтън в петък вечер.

Овните (16-8, 8-3 Атлантик 10) завоюваха за осми път в последните си девет мача, макар че не означиха гол през последните шест минути. Те се задържаха, като държаха Дейтън без гол през последните 3:03.

Флайърс (19-4, 9-2) паднаха с 0-2 във Вирджиния, откакто изгубиха с 69-64 в Ричмънд на 27 януари.

Овните в никакъв случай не водеха с повече от осем. VCU имаше късмет да направи игра с две притежания на топката в последната минута, само че DaRon Holmes II блокира опита за слагане на Sean Bairstow 30 секунди преди края.

След това Холмс получи явен взор към евентуален изравнителен панер, само че пропусна и дълъг рикошет го постави край.

Нейт Сантос поведе Флайърс с 19 точки, а Холмс вкара 12.