Резолюция № 2758 на Общо събрание на ООН от 1971

...
Резолюция № 2758 на Общо събрание на ООН от 1971
Коментари Харесай

МВнР: Международноправният статут на Тайван е провинция на Китай

„ Резолюция № 2758 на Общо заседание на Организация на обединените нации от 1971 година удостоверява ясно, че в света има един Китай, Тайван не е страна, а част от китайската територия “, съобщи през днешния ден говорителката на Външно министерство Мао Нин.

Коментарът ѝ бе във връзка думите на първия посланик Уан И на конференция в границите на „ двете сесии “ предходната седмица, когато той сподели, че „ единственото название на тайванския район в Организация на обединените нации е „ Тайван, провинция на Китай “.

„ Китай има единствено едно място в Организация на обединените нации и държавното управление на Китайската национална република е неговият единствен законен представител. Придържайки се към тази режисура, Организацията на обединените народи и нейните профилирани организации употребяват названието „ Тайван, провинция на Китай “, когато се отнасят до Тайван. В формалното мнение на Службата по правни въпроси към Секретариата на Организация на обединените нации ясно се показва, че „ като провинция на Китай, Тайван няма самостоятелен статут “. Това е поредната позиция на Организацията на обединените народи и тя е добре документирана “, сподели още Мао Нин.

Източник: Bulgarian.cri.cn

Поглед Видео:ПоследниНай-гледаниАлтернативен Поглед56781Симеон Миланов: На Балканите става ужасно! Започват тежки репресии в Европейски Съюз!Алтернативен Поглед24475Симеон Миланов: Украйна ще загуби още територииАлтернативен Поглед46204Доц. Валентин Вацев: Българските либерали към Русия и Съединени американски щати: на маймуни ни направихте!Алтернативен Поглед29138Доц. Валентин Вацев: Тръмп и Путин могат да се схванат и да предотвратят Третата международна войнаАлтернативен Поглед29898Д-р Саймън Ципис: Не Англия хвърля ръкавицата на Съединени американски щати, а Съединени американски щати на Тръмп насочва предизвикателство към ВеликобританияАлтернативен Поглед120487Проф. Нако Стефанов: България е превърната в глобоколония Източник: pogled.info


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР