Резервата Келечи Ихеаначо вкара, за да донесе на Нигерия победа

...

Нигерия победи Южна Африка и стигна до финала на AFCON в трилър с дузпи

Резервата Келечи Ихеаначо вкара, с цел да донесе на Нигерия победа с дузпи с 4-2 над Южна Африка в сряда след трилър от полуфинала на Купата на Африка в Буаке.

Мачът приключи 1-1 след продължения и трикратните първенци ще се изправят против домакините Кот д'Ивоар или Демократична република Конго, които се срещат по-късно, на финала в неделя.

И двата гола в постоянното време също паднаха от дузпи с гол на капитана Уилям Троост-Еконг след 67 минути за Нигерия, а Тебохо Мокоена изравни след прецизен удар в 90-ата минута.

Изравняването на Мокоена пристигна, откакто Нигерия смяташе, че е вкарала втори гол посредством включване на звезда нападател Виктор Освенхен.

Но играта беше прекъсната в другия завършек на терена, откакто VAR предизвести египетския рефер, че южноафриканецът Пърси Тау е бил фаулиран в зоната и съдията на мача се съгласи.

Кхулисо Мудау имаше късмет да завоюва за Южна Африка в добавеното време в края на постоянното време, само че се разигра, откакто вратарят Ст...