Рейнджърс продължи отличното си представяне и записа 15-а поредна победа

...

Серията на Рейджърс продължи

Рейнджърс продължи отличното си показване и записа 15-а поредна победа в шампионата. Отборът на Стивън Джерард завоюва с 2:1 гостуването си на Абърдийн и сега има 22 точки преднина пред Селтик. " Детелините ", които играят мача си от този кръг на следващия ден, са изиграли 4 срещи по-малко.

И двата тима имаха своите шансове първоначално. Абърдийн се спряваше с предизвикването, само че в 26-ата минута остана с човек по-малко. Райън Хеджис повали Алфредо Морелос в наказателното поле и бе изпъден. Джеймс Таверние обаче пропусна отсъдената дузпа.

Rangers just keep going...

They have now won their last 15 league games, while scoring 42 goals and conceding 4.
— UEFA Europa League (@EuropaLeague)
Морелос откри резултата малко по-късно. Колумбиецът удвои задатъка на гостите при започване на второто полувреме. Кенеди върна едно попадение в 67-ата минута. С приключване на минутите Рейнджърс изглеждаше изтощен и макар численото си предимство, противникът играеше повече с топката. Абърдийн обаче не стигна до съществени рискове.
Снимки: ©Getty Images