Рейнджърс продължава победния си ход в шотландската Висша лига. Момчетата

...

Рейнджърс взе гостуването си на Абърдийн след два гола на Алфредо Морелос

Рейнджърс продължава победния си ход в шотландската Висша лига. Момчетата на Стивън Джерард завоюваха с 2:1 сложното посещение на Абърдийн,

В 26-ата минута Райън Хеджес получи пряк червен картон за недодялан фаул против Алфредо Морелос в наказателното поле на домакините.

Джеймс Таверние извърши дузпата, само че не съумя да откри очертанията на вратата.

След 7 минути тъкмо Морелос откри за " сините " от Глазгоу.
 Снимка 513172
Източник:

В началото на второто полувреме колумбиецът вкара втори гол за гостите и мачът изглеждаше решен.

Останалите с 10 индивида домакини от Абърдийн съумяха да върнат едно попадение в 67-ата минута посредством Матю Кенеди.

Така Рейнджърс към този момент има 65 точки от 23 мача. Тимът на Стивън Джерард е единствено с два равни мача и наподобява сигурен първенец. Вторият Селтик е с 43 точки, само че единствено от 19 срещи. " Детелините " в понеделник са домакини на четвъртия Хайбърниън.

Абърдийн остана на трето място с 39 точки от мача. Тимът наподобява сигурен за мястото си във финалната шестица.
 Рейнджърс победи безконечния противник Селтик и е покрай завършек на превъзходството му