Рейнджърс победи с 3:2 като гост Абърдийн в отложен мач

...

Драматичен обрат за Рейнджърс на Питодри

Рейнджърс победи с 3:2 като посетител Абърдийн в отсрочен мач от 7-ия кръг на шотландското състезание. Домакините от " Питодри " водеха с 2:1 до петата минута на добавеното време, само че позволиха два късни гола, дело Скот Арфийлд.

Абърдийн поведе в 12-ата минута, когато Фешън Сакала, с немалка доза шанс, прати топката в мрежата. В самия завършек на полувремето звездата на домакините Дук изравни с съвършено изпълнен директен свободен удар. В 53-ата минута Лейтън Кларкстън овладя топката към границата на накаазателното поле и простреля ветерана Алън Макгрегър.

При този резултат в игра за Рейнджърс се появиха по едно и също време Скот Райт, Джон Лундстрам, Бен Дейвис и Скот Арфийлд, който се трансформира в воин за " сините ". 34-годишният халф вкара за 2:2 в 95-ата минута с добавка от близко след неуверена интервенция на вратаря на Абърдийн Келе Рос, а в 97-ата наказа кошмарна неточност в отбраната на домакините и реши мача.