Рейнджърс отстъпи привидно с прекалено тежкото 0:3 от Наполи, но

...

Наполи играч с повече хора и получи две дузпи, за да пречупи Рейнджърс

Рейнджърс отстъпи видимо с прекомерно тежкото 0:3 от Наполи, само че клубът принуди италианският гранд да се потруди много за трите точки в Шампионската лига довечера.

Джовани ван Бронхорст наподобява бе заложил на извънредно нападателна тактичност, тъй като играчите му получиха 6 жълти картона за 13-те нарушавания, които направиха. Две от формалните предизвестия даже бяха в границите на две минути и все в пасива на Джеймс Сандс, който бе изпъден след единствено 55 минути игра.

Пьотр Жиелински пък получи правото да извършва дузпа в 60', само че полякът пропусна за наслада на локалната аудитория.

Her Majesty Queen Elizabeth II was honoured at Ibrox this evening with a minute’s silence, a display created by the Union Bears, and a rendition of the National Anthem.
— Rangers Football Club (@RangersFC)

Втори углавен удар обаче бе отсъден от Матео Лаос няколко минути по-късно поради игра с ръка на Борна Баришич. Този път обаче Матео Политано бе непогрешим и даде преднина на „ партенопеите “.

Лучано Спалети наложи куп промени, с цел да опита да реши мача с втори гол, само че той падна едвам в 85' след попадение точно на една от промените му - Джакомо Распадори.

Крайното 0:3 пък бе завършено от различен дублиращ играч в лицето на Танги Ндомбеле в първата минута от добавеното време.

Рейнджърс в това време продължава да търси първия си гол в Шампионската лига този сезон, до момента в който Наполи гледа все по-смело към елиминациите.