Реймс постигна дългоочаквана победа с 3:1 при домакинството си на

...

43 години по-късно Реймс отново победи Сент Етиен

Реймс реализира дълго чакана победа с 3:1 при семейството си на Сент Етиен от 17-ия кръг на Лига 1. Това е първи триумф във френския хайлайф за отбора над този противник от 19 юни 1976 година, когато печели с 3:2. Оттогава насам “зелените” имаха 9 победи и 7 равенства в мачовете сред двата тима в шампионата.

Домакините поведоха в резултата още в 10-ата минута, когато след серия от карамболи в противниковата отбрана Реми Оден с акробатичен удар прати топката в мрежата. Гостите изравниха в 59-ата минута посредством появилия се от скамейката Ромен Хамума. Голмайсторът на Реймс Булай Диа обаче върна преднината на отбора в 67-ата минута, засичайки с глава центриране на Ксавие Шавалерен. В добавеното време резервата Муса Думбия лиши топката от Франк Онорат и незабавно се разписа с мощен шут за крайното 3:1.
1976 - Reims a remporté son 1er match face à St Etienne en Ligue 1 depuis le 19 juin 1976 (3-2). Le Stade restait sur 16 rencontres sans victoire face aux Verts dans l’élite (7 nuls, 9 défaites). Champagne. @StadeDeReims #SDRASSE pic.twitter.com/Vj1OJGOC7F
— OptaJean (@OptaJean) December 8, 2019 Така Реймс се изкачи на 8-ото място в класирането с 24 точки или единствено с една по-малко от Сент Етиен, който е на 7-ата позиция. Лига 1 17 кръг, неделя 8 декември  Реймс 3:1краен резулат  Сент Етиен