Реймс нанесе втора загуба на ПСЖ от началото на сезона.

...

"Реймс" шокира ПСЖ

" Реймс " нанесе втора загуба на ПСЖ от началото на сезона. В мач от седмия кръг на Лига 1 играчите на Давид Гийон завоюваха с 2:0 и записаха трети триумф от старта на акцията.

Футболистите на Томас Тухел започнаха мощно, а в 9-ата минута Леандро Паредес от воле прати топката около лявата греда на вратата на гостите. В 28-ата минута Неймар бе извънредно покрай гол след брилянтно осъществяване на директен свободен удар.

Само минута по-късно гостите нанесоха първия си удар. Хасан Камара вкара за 1:0 след прецизен удар с глава.

Снимка: Reuters

В добавеното време на първата част Анхел ди Мария опита да изравни, само че Предраг Райкович се намеси уверено и резервира мрежата си суха.

В последните 15 минути на дуела на " Парк де Пренс " гостите натиснаха. Реми Уден нацели греда, а основният арбитър даже се консутира с ВАР поради подозрение за дузпа в интерес на отбора на Давид Гийон. В добавеното време напъните на играчите на " Реймс " дадоха резултат и Булай Диа вкара гръмък втори гол.

След седмия кръг ПСЖ остава на върха в Лига 1 с 15 точки, а " Реймс " събра 11 точки и се изкачи до осмото място в класирането.
Източник: btvnovinite.bg