Решението на Районенсъд –Русе, с което е потвърдено наказателно постановление

...
Решението на Районенсъд –Русе, с което е потвърдено наказателно постановление
Коментари Харесай

Окончателно 200 лв. глоба и 6 месеца лишаване от правоуправление за управление на нерегистрирано МПС

Решението на Районенсъд –Русе, с което е доказано наказателно разпореждане за налагане на санкция от 200 лева и отнемане от правоуправление за половин година на И. И. за ръководство на МПС със служебно прекъсната регистрация, е оставено в действие от касационната инстанция и към този момент е дефинитивно.

На 15.02.2022г. към 10 часа, 32-годишният жалбоподател карал персоналния си „ Сеат Кордоба “ по ул. „ Студентска “ в гр. Русе, когато бил спрян за инспекция. След информация в осведомителната система на Министерство на вътрешните работи се открило, че автомобилът бил със служебно прекъсната регистрация. По случая била осъществена инспекция, от която станало ясно, че И. И. е закупил колата с контракт за покупко-продажба от 17.09.2021 година, само че в едномесечния период от придобиването не извършил задължението си да я записва. Преписката била изпратена в прокуратурата, а с разпореждане от 01.03.2022 година прокурорът отказал да образува наказателно произвеждане заради малозначителност и изпратил материалите на Сектор „ Пътна полиция “. Началникът на службата решил, че И. И. е направил описаното нарушаване и издал наказателно разпореждане за налагане на санкция в размер на 200 лева и 6 месеца отнемане от право да ръководи МПС.

Мъжът изискал анулацията на глобите, защото не бил знаел за прекратяването на регистрацията. Районен съд – Русе е приел действието за несъмнено открито, защото според Наредбата, при несъблюдение на задължението за регистрация на МПС от новия притежател, не се дължи известяван нито на новия, нито на остарелия подобен. Според съда, вярно на И. И. са били наложени наказванията в минималния по закон размер.

До същите правни заключения е достигнала и касационната инстанция, която е оставила в действие решението на Районен съд – Русе като вярно и законосъобразно, заради което то към този момент е дефинитивно.

Закон за придвижване по пътищата Чл. 175. (3): Наказва се с отнемане от право да ръководи моторно транспортно средство за период от 6 до 12 месеца и с санкция от 200 до 500 лева лидер, който ръководи моторно транспортно средство, което не е записано по надлежния ред.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР