Решението на държавния глава Румен Радев е да не провежда

...
Решението на държавния глава Румен Радев е да не провежда
Коментари Харесай

Президентът няма да проведе консултации с Ново начало

Решението на президента Румен Радев е да не организира съвещания за сформиране на постоянно държавно управление с парламентарната група на „ Движение за права и свободи - Ново начало “, оповестиха за Българска телеграфна агенция от прессекретариата на президента.

Днес Радев се срещна с първата и втората по величина групи в 51-вото Народно заседание – ГЕРБ и „ Продължаваме промяната – Демократична България “ (ПП-ДБ).

На 11 декември президентът ще одобри представители на „ Възраждане “ от 14:30 часа и от 16:00 часа - на „ Българска социалистическа партия – Обединена левица “, оповестиха от президентството. Консултациите не престават на 12 декември с диалози от 11:00 часа с представители на парламентарната група „ Демокрация, права и свободи “ – Движение за права и свободи, от 13:00 часа с „ Има Такъв Народ “ (ИТН) и от 15:00 часа - с парламентарната група на партия МЕЧ.

Решението на Радев е без казус досега. Отделно Конституцията указва съвещания с парламентарните групи.

Още преди да стане ясно, че няма да получи покана, Пеевски съобщи, че той персонално няма да върви на тези съвещания.

" Имам почитание към институцията " президент ", по тази причина групата на ДПС-Ново начало ще бъде там ", увери Пеевски.

А запитан за какво самият той няма да участва, изясни:

" Аз вземам решенията за себе си, имам право като водач на " ДПС-Ново начало " да вървя, където желая ".

На въпрос по какъв начин вижда Бойко Борисов като министър председател, той отговори, че това е ангажимент на ГЕРБ.

" Така като виждам малките екрани, разбирам, че арест на Борисов не е имало, арест на Арнаудова (Севделина) не е имало, на Горанов (Владислав) – не е имало, а това е заблуда. Разбрахме също от всички представители в студиата, че е обикновено български министър-председател да арестува който пожелае, водача на опозицията ", сподели още Пеевски.

И добави:

" Наблюдавам едно огромно шоу, изпитвам откровено подозрение в това, което се случи през вчерашния ден. Да забележим, в случай че си даде имунитета (Кирил Петков - б.р.) и в действителност делото влезе в съда, може и да допускам на дейностите на прокуратурата. "
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
Източник: clubz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР