Решението бе взето с 25 гласа за, 22 против и

...
Решението бе взето с 25 гласа за, 22 против и
Коментари Харесай

СОС реши паркът "Заимов" отново да носи името "Оборище" - с гласуване на ръба

" Решението бе взето с 25 гласа " за ", 22 " срещу " и " въздържали се ", а 14 от общинските съветници не гласоподаваха "

Столичният общински съвет взе решение столичният парк „ Заимов “ още веднъж да носи името „ Оборище “. Новината заяви общинският консултант от " Синя София " Вили Лилков.

" Днес по предложение на Иван Сотиров - Синя София, доктор Антон Койчев - Съюз на демократичните сили и Веселин Калановски - ДаБг паркът „ Заимов “ си върна името „ Оборище “. " - написа той в профила си във Facebook.

" Решението бе взето с 25 гласа " за ", 22 " срещу " и " въздържали се ", а 14 от общинските съветници не гласоподаваха ", добавя общинският консултант.

" В претекстовете си вносителите показват антибългарската роля на ген. Заимов, тъй като през 1939 година той се слага в услуга на руското разузнаване и работи против България с псевдоним „ Азорский ”. На 22 март 1942 година е задържан поради основаване на разследваща група, която предава на Съюз на съветските социалистически републики военна информация за България и други страни против солидно възнаграждение. Осъден е на гибел посредством разстрел и присъдата е изпълнена. След 9 септември 1944 година е почетен със званието “Герой на Съюз на съветските социалистически републики ”. " - разяснява проф. Вили Лилков.
Източник: faktor.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР