Република Корея победи с 4:1 Египет в контролна среща, която

...

Република Корея разби Египет в приятелска среща

Република Корея победи с 4:1 Египет в контролна среща, която се игра в Сеул.

По този метод отборът на старши треньора Пауло Бенто приключи юнския прозорец от контролни срещи с две победи, едно тъждество и единствено едно проваляне, пристигнало против петкратния международен първенец Бразилия.

Още до 21-вата минута домакините от Южна Корея водеха с 2:0. Хван Уй-джо откри в 16-ата минута с глава след центриране на Ким Джин-су, а малко по-късно Ким Юн-гуон повиши след заучено осъществяване на корнер.

Тимът на Египет, който дойде в Сеул без най-големите си звезди, се върна в мача в 37-мата минута посредством нападателя на Галатасарай Мостафа Мохамед, само че през второто полувреме домакините отхвърлиха всевъзможни опити за поврат на африканския си противник.

Чо Ге-сун вкара трети гол за корейците в 85-ата минута, а в добавеното време Куон Чан-хун оформи крайното 4:1.

Република Корея ще играе на международното състезание в Катар в група дружно с отборите на Португалия, Гана и Уругвай.