Рен загуби у дома от с 0:2 в двубой от

...

Рен се отдалечава от лидерите след нова грешка

Рен загуби вкъщи от с 0:2 в дуел от 25-ия кръг на Лига 1. Така тимът остава на 5-то място с актив от 38 точки, само че към този момент има илюзорни шансове да повтори присъединяване си в Шампионската лига. Тимът на Жулиен Стефан записа четвърти следващ мач в шампионата без победа.

В 27-ата минута даде задатък на Сент Етиен. Арно Нордин подпечата триумфа за своя отбор в 71-ата минута, откакто повиши на 2:0. Така Сент Етиен се изкачи на 15-та позиция с 29 точки.

Ligue 1: Saint-Etienne assomme Rennes (0-2)
— France Football (@francefootball)
Новият треньор на поведе футболистите си към триумф с 3:1 при визитата на. Така бе прекратена " черната серия " от 16 срещи без триумф. Още до 7-ата минута Нант имаше задатък от два гола, откакто Симон и Луза се разписаха. Анже върна един гол още до почивката посредством Тома, само че Бамба малко преди края на дуела оформи крайното 3:1.

И четирите дуела, които се играха от 16 часа, приключиха с победа на гостите. завоюва с 2:1 против и се отдалечи от зоната на изпадащите. В борба на дъното пък победи последния с 2:0.
Лига 1 25 кръг, неделя 14 февруари  Рен 0:2краен резулат  Сент Етиен