Рен спечели домакинството си на Лацио на Роазон в 6-и

...

Клуж победи Селтик и изхвърли Лацио от Лига Европа

Рен завоюва семейството си на Лацио на " Роазон " в 6-и мач и за двата отбора в груповата фаза на Лига Европа.

В предходния кръг тимът на Симоне Индзаги победи Клуж в Рим, до момента в който тимът на Жулиен Стефан загуби с 1:3 от Селтик в Глазгоу.
 Снимка 457253
Източник:

Шотландският Селтик към този момент обезпечи мястото си в идващия стадий, до момента в който второто място към момента бе свободно. Равенството против Селтик щеше да бъде задоволително за румънците, с цел да им подсигурява класиране напред.

Лацио трябваше да победи френските си домакини и да се надява Клуж да се провали в своята среща.
 Лотито хвали футболистите на Лацио

" Момчетата демонстрират голям дух и темперамент и в най-трудните моменти "

Нито едно от двете неща обаче не се случи. Лацио отстъпи пред домакините си с 0:2, до момента в който Клуж завоюва своята борба с 2:0 и продължава напълно справедливо в идващия стадий от конкуренцията.

За румънците попаденията вкараха Бурча и Джокович, разписали се надлежно в 49-ата и 70-ата минути на мача.

Лациалите изгубиха с голове на Жорис Гнанон, който се разписа по-късно повече от половин час, а по-късно и три минути преди края.
 Снимка 457252
Източник:

Лацио приключва разногласието в групата с 6 извоювани точки, Клуж финишира с 12, Селтик остава на върха с 13, а на дъното е Рен с 4 пункта.